pl
Kanapa Reklamowa Heineken

Praktyczne wykorzystanie sof i kanap reklamowych

Jak wykorzystać proste rozwiązania - sofę i kanapę - do promocji Twojej marki? Przeczytaj nasz wpis o nadrukach reklamowych na meblach biurowych i eventowych.

/Blog/Praktyczne wykorzystanie sof i kanap reklamowych

Sofa reklamowa lub kanapa reklamowa to bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie. W odróżnieniu od wielu tradycyjnych form promocji, ten rodzaj reklamy jest stosunkowo mało inwazyjny z punktu widzenia konsumenta. Osoby wypoczywające na wygodnej kanapie lub sofie automatycznie zyskują pozytywne skojarzenia z reklamowaną marką i produktem. Kanapa z nadrukiem to jednorazowa inwestycja, ponieważ raz ustawiona w odpowiednim punkcie będzie spełniać swoją funkcję przez wiele lat nie generując dodatkowych kosztów. Z tego względu sofa z nadrukiem to mebel, który spotkamy już nie tylko na eventach, wystawach czy targach. Coraz częściej staje się ona również elementem wystroju biur, zwłaszcza, że producenci sof i kanap reklamowych prześcigają w pomysłach na ciekawy i kreatywny design, który łatwo przypada do gustu klientom.

Sofa reklamowa lub kanapa reklamowa – klienci cenią design

Współcześni konsumenci są coraz bardziej wybredni i odporni na reklamy. Logotypy najbardziej znanych marek otaczają nas zewsząd, dlatego coraz częściej specjalistom od promocji zależy na tym, by komunikaty reklamowe przemycać w sposób dyskretny i budzący pozytywne skojarzenia. Z tego względu sofa reklamowa powinna spełniać dwa warunki – być wygoda i cechować się ciekawym designem. Na rynku znajdziemy więc kanapy reklamowe zaprojektowane w minimalistyczny, modny obecnie sposób, jak również przypominające po prostu przerośnięte poduszki. Sukces zależy w dużej mierze od umiejętności i kreatywności projektanta.

Sofa z nadrukiem Farm Systems

Sofa z nadrukiem – darmowa i nieinwazyjna metoda promocji

Kanapa z nadrukiem w wielu branżach stanowi wygodną metodę promocji. W gastronomii umieszczona jednorazowo w wybranym lokalu będzie dostrzegana i używana przez konsumentów przez wiele lat. Warunkiem jest oczywiście konieczność dobrego wykonania kanapy z nadrukiem. Dlatego producenci tych mebli korzystają najczęściej z solidnych, wykonanych z dobrych tworzyw lub drewna stelaży, a także wytrzymałego, odpornego na obtarcia i przebarwienia obicia.

Dlaczego sofa lub kanapa z nadrukiem to praktyczne rozwiązanie?

Kanapa reklamowa wykonana w elegancki sposób z efektownym nadrukiem i ciekawym designem spodoba się większości użytkownikom – zwłaszcza, gdy będzie również wygodna. Taka forma reklamy potrafi być bardziej skuteczna niż setki bannerów internetowych ginących w szumie reklamowym, a także materiały drukowane i drażniące odbiorców bilboardy na ulicach.

Gdzie przede wszystkim spotkamy sofy i kanapy reklamowe?

Sofy reklamowe to meble, które najczęściej spotkamy w lokalach gastronomicznych – restauracjach, barach, pubach czy klubach. Od dawna reklamują się w ten sposób producenci napojów, alkoholu, przekąsek czy przypraw. Jednak kanapa reklamowa to również stały element stoisk wystawienniczych na konferencjach, targach i wielu innych eventach. Kanapa z nadrukiem nie jest więc zarezerwowana wyłącznie dla branży gastronomicznej. Sofa  jest także od lat charakterystycznym elementem wszelkich punktów usługowych, w których klienci muszą niekiedy poczekać w kolejce. Wygodne kanapy zapewniają komfort między innymi w bankach, punktach obsługi klienta sieci telekomunikacyjnych, a także w całych galeriach handlowych.

Kanapa reklamowa jako alternatywa dla typowych mebli biurowych

Wiele wiodących firm szczególnie dąży do zadbania o komfort swoich pracowników, a także odwiedzających ich siedziby klientów. Dobra atmosfera w miejscu, w którym spędzamy najczęściej 8 godzin dziennie zależy między innymi od panującego wokół wystroju. Kanapa reklamowa odznaczająca się między innymi bardzo ciekawym, kolorowym i kreatywnym designem, a jednocześnie wygodą stanowi godną rozważenia alternatywę dla zwykłych mebli biurowych. Wystarczy spojrzeć jak wyglądają obecnie biura dynamicznych startupów, jak również zachodnich innowacyjnych gigantów, takich jak Google, Facebook i Microsoft.

Sofa jako element zestawu

Rozważając zakup mebli eventowych warto mieć na uwadze, że sofa prawdopodobnie nie będzie jedynym elementem wystroju. Tego rodzaju meble najczęściej tworzą więc zestawy. W lokalach gastronomicznych obok kanapy z nadrukiem znajdziemy również stoliki i parasole, w przypadku stoisk konferencyjnych całość zabudowy, a w biurze między innymi pufy, stoliki, czy gazetniki. Wszystkie elementy takiego zestawu powinny stanowić całość pod względem designu, by jeszcze lepiej zapaść w pamięć klientów – a więc odbiorców komunikatu reklamowego.

Zobacz także:

Opinie naszych klientów 

Taką ocenę ma nasza firma w Google

 

Opinie Ikona 08

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Zarządzaj plikami cookies