pl
O co warto zadbać podczas eventu firmowego

O co warto zadbać podczas eventu firmowego?

Eventy firmowe to temat wdzięczny i budzący same pozytywne skojarzenia. Aby tak pozostało, warto poświęcić więcej czasu na jego przygotowanie i wyjść poza przyjemne, ale jednak dobrze znane ramy służbowego grilla. O co warto zadbać podczas firmowego eventu?

/Blog/O co warto zadbać podczas eventu firmowego?

Integracja – pomysł na motyw przewodni

Celem firmowego eventu jest integracja. Ta zaś wymaga dobrego pomysłu na wspólną kreatywną zabawę. Gdzie poszukiwać inspiracji? Najlepiej we współczesnych trendach. Warto nawiązać np. do najnowszej popularnej produkcji Netflixa, zabawnego challengu z mediów społecznościowych, bijących rekordy gier. Mogą być one punktem wyjścia do przygotowania przebrań, fabuły zabawy czy konkursów.

Cóż stoi na przeszkodzie, by wspólnie polować na potwory, albo zbadać znajomość przebojów ze Stranger Things w karaoke? Ważne, by wybrany motyw eventu był powszechnie znany i budził pozytywne skojarzenia, wtedy przednia zabawa jest gwarantowana. Zwróć również uwagę, by proponowane zabawy były adekwatne do wieku i możliwości Twoich gości. Przygotowaniem konkursów i zabaw mogą zająć się wskazani pracownicy firmy lub można je zlecić firmie zewnętrznej.

Gratyfikacja – gadżety na eventy

Wisienką na torcie podczas zabawy powinny być drobne upominki – gadżety na eventy wybrane tak, aby odnosiły się do charakteru i myśli przewodniej zabawy. Naszym zdaniem najlepiej w roli nagród sprawdzają się gadżety praktyczne, które można potem wykorzystać w codziennym życiu, albo dowcipne rozwiązania z humorem. Tu liczy się pomysł i dobry gust. Cena gra rolę drugoplanową – gadżety na eventy nie powinny być kosztowne, by nie budzić niepotrzebnej zaciętości w rywalizacji.

Smaczne jedzenie – degustacja i zabawa

To właściwie banał, ale musimy odnotować ten element. Wspólne jedzenie ma same zalety – integruje, sprawia, że lepiej czujemy się w towarzystwie innych, zbliża i odpręża. Niezależnie od tego czy będą to luksusowe frykasy, czy szybkie, proste przekąski, dobrego jedzenia po prostu nie może zabraknąć.

Ciekawym pomysłem może być także wspólne przygotowywanie jedzenia, chociażby z dostarczonych półproduktów, albo wręcz konkurs na np. najlepszą kanapkę. Pamiętaj jednak, by kulinarne zadanie były stosunkowo krótkie i proste, bo inaczej osoby wprost niezaangażowane w konkurs mogą się znudzić.

Przeczytaj także nasz wpis: Sponsor na letnich wydarzeniach sportowych – jak się skutecznie reklamować

Odpoczynek – dmuchane sofy i fotele oraz inne siedziska

Aby event był udany, organizator powinien zapewnić możliwość wypoczynku. Może to być zarówno osobna strefa, w której pojawią się np. leżaki czy dmuchane sofy i fotele, jak i inne miejsce do siedzenia. Oczywiście w harmonogramie eventu, koniecznie trzeba zaplanować czas na taki odpoczynek. Najlepiej po największym posiłku lub wyjątkowo energicznej aktywności.

Prosty zestaw eventowy Dmuchane sofy i fotele

Wygodne siedziska i stoliki powinny być utrzymane w klimacie imprezy. Podczas letnich, organizowanych w lesie czy na plaży można także wykorzystać hamaki, krzesła brazylijskie, albo ciekawie przycięte pieńki. Większość siedzisk można także dostosować do imprezy dzięki zamawianym poszyciom z indywidualnym nadrukiem. Często baza strefy relaksu pozostaje ta sama przez wiele lat, ale nowe poszycia dają kolejne możliwości. Ta zasada obejmuje także nasze dmuchane sofy i fotele, którym można wymienić zewnętrzną tkaninę.
W ten sposób płynnie przeszliśmy do kolejnego elementu czyli…

Dekoracje na event – ważny jest klimat

Tak, tak dekoracje nie gwarantują dobrej zabawy, ale są najlepszym świadectwem tego, że organizatorzy szanują i chcą jak najlepiej ugościć pracowników czy klientów. Estetyczna oprawa stołów, ścian nawiązująca do charakteru spotkania jest dodatkowym elementem budującym realizm przyjętej fabuły eventu.

Jakie sprytne rozwiązania możemy tu polecić? Korzystajcie z tego, co można łatwo zmodyfikować. Projektory pozwolą na uzyskanie fantastycznych efektów. Wystarczy tylko przygotować grafiki w odpowiednim stylu i “rzucić” je na ściany bądź ekrany z materiału.

Wiele możliwości zapewnia także sama natura – polne kwiaty, liście, gałęzie zapewniają fantastyczny efekt, a przy tym są niedrogie lub wręcz do samodzielnego darmowego pozyskania.

W imprezach plenerowych zwłaszcza po zmroku furorę robi oświetlenie: lampki, ale także świece, lampiony lub wręcz niewielkie paleniska czy ogniska. Zwłaszcza te ostatnie nie tylko dają piękne światło, ale również miłe ciepło.

 

Zobacz także:

Opinie naszych klientów 

Taką ocenę ma nasza firma w Google

 

Opinie Ikona 08

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Zarządzaj plikami cookies