pl
namiot z dwustronnym nadrukiem

Namiot z dwustronnym nadrukiem

W branży eventowej każdy namiot traktujemy jak powierzchnię reklamową. Z oczywistych powodów im jest większa, tym lepiej. Jak w prosty sposób zwiększyć “metraż” naszej reklamy? Odpowiedzią jest namiot z dwustronnym nadrukiem.

/Blog/Namiot z dwustronnym nadrukiem

Gdy standard to za mało

W standardowych rozwiązaniach nadruk reklamowy pojawia się na zewnętrznej powierzchni ścian, dachu oraz falbanie namiotu. To miłe dla oka rozwiązanie skierowane przede wszystkim na uwagę przechodniów. Warto jednak utrzymać taką uwagę także wówczas, gdy potencjalny klient korzysta z samego namiotu reklamowego, np. podczas zakupów, realizacji usługi, prowadzenia negocjacji. Na wewnętrznych ścianach można umieścić zupełnie inny przekaz reklamowy. Takie rozwiązanie może być przydatne zwłaszcza w handlu. Zgodnie z modelem AIDA (Attention, Interest, Desire, Action), zyskaliśmy już uwagę potencjalnego klienta – wszedł do naszego namiotu – teraz czas na realizację kolejnych etapów lejka. W tym może pomóc odpowiednio dobrany przekaz, umieszczony właśnie na wewnętrznej ścianie czy dachu namiotu ekspresowego. Oczywiście rola doświadczonego sprzedawcy wciąż jest nieoceniona, lecz można mu przecież ułatwić zadanie.

namiot ze ścianą z dwustronnym nadrukiem

Jak przygotowujemy namiot z dwustronnym nadrukiem

Namioty reklamowe są zazwyczaj wykonywane z impregnowanego poliestru. W naszym przypadku ma on gramaturę 235 g/m2. To wystarczająca grubość tak dla zapewnienia trwałości poszycia, jak i wysokiej jakości ekspozycji jednostronnego zadruku. Nadruk jest nanoszony na tkaninę metodą sublimacji. Oznacza to, że najpierw drukuje się grafikę na specjalnym papierze transferowym, a następnie przenosi za pomocą kalandra (ta maszyna może budzić skojarzenia z wielkim maglem) na ostateczną tkaninę. Tak wykonany nadruk pięknie prezentuje się – z jednej strony. Od wewnątrz po prostu widzimy nieco rozmyte grafiki, oczywiście z odwróconymi napisami.

Przeczytaj także: Jak użytkować namiot stelażowy, by długo się nim cieszyć?

Należy jednak z całą mocą podkreślić, że tusz absolutnie nie powinien “wychodzić” z drugiej strony materiału. Materiał od wewnątrz ma pozostać czysty, a ewentualne “przebicia” traktowane są jako błąd. Poliestru namiotowego nie drukuje się dwustronnie. Aby uzyskać niezależną, wewnętrzną reklamę musimy wydrukować ją na osobnym materiale. Co więcej, dla uzyskania idealnego efektu, dwa zadrukowane materiały rozdzielamy trzecim, tzw. blokerem.

W Inventini stosujemy w tym celu podszewkę w dachu, zaś wigofil w przypadku ścian. Dzięki takiej konstrukcji grafiki nie przebijają i są idealnie wyeksponowane. Jednocześnie cały namiot ulega znacznemu wzmocnieniu: ściany czy dach namiotu mają przecież aż trzy warstwy: materiał z nadrukiem zewnętrznym, materiał z nadrukiem wewnętrznym oraz tkaninę rozdzielającą. Korzyść dla użytkownika jest zatem podwójna: uzyskuje więcej miejsca na swoją reklamę i zdecydowanie bardziej wytrzymałe poszycie.

namiot z dachem z dwustronnym nadrukiem

Nie tylko namioty reklamowe

Dwustronny nadruk można śmiało stosować także w przypadku innych produktów. Przekładem mogą być leżaki reklamowe czy krzesła reżyserskie. Reklama na plecach pozostanie widoczna nawet wówczas, gdy siedzisko jest zajęte. Podobnie sprawa ma się w przypadku płotków reklamowych, które również mogą posiadać dwustronną grafikę.

leżak z dwustronnym nadrukiem

Potrzebujesz produktu z dwustronnym nadrukiem? Skontaktuj się z naszym handlowcem!

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies