pl
Siedziska Reklamowe W Marketingu Przestrzni Publicznych Fotel Pascal Inventini

Korzyści z korzystania z siedzisk reklamowych w przestrzeniach publicznych

Czy siedziska reklamowe ustawione w przestrzeni publicznej to dobry pomysł na promocję marki? Dowiedz się więcej na temat wykorzystania tej formy reklamy.

/Blog/Korzyści z korzystania z siedzisk reklamowych w przestrzeniach publicznych

Przestrzeń publiczna odgrywa ogromną rolę w naszym życiu. To ogólnodostępny obszar, w którym zaspokajamy potrzeby czy nawiązujemy kontakty społeczne. Właśnie tu mamy również kontakt z różnego rodzaju komunikatami, także tymi o reklamowym charakterze. W ten sposób działa marketing przestrzeni publicznych, w tym jego szczególna odmiana – ambient marketing.

Przestrzeń publiczna przez długi czas była dominującym obszarem prowadzenia działań marketingowych. Do arsenału specjalistów od marketingu należały najpierw szyldy, potem billboardy, plakaty czy ulotki. Rywalizować z tymi formami mogły jedynie media tradycyjne (radio, TV, prasa), lecz po pojawieniu się reklamy internetowej stara struktura uległa erozji. Dla wielu firm punkt ciężkość przesunął się w kierunku reklamy online.

Nie od dziś wiadomo, że nic tak nie inspiruje jak konkurencja. Marketing przestrzeni publicznych musiał więc szukać nowych, bardziej zaskakujących form. Zaadoptował na swoje potrzeby przystanki miejskie, murale, siatki do zabezpieczenia w trakcie remontów, a nawet powierzchnie chodników czy szlabanów.

Te najbardziej świeże i nieoczywiste rozwiązania to właśnie ambient marketing, który w sposób intrygujący, zaskakujący, często humorystyczny przekazuje komunikat reklamowy.

Siedziska w marketingu przestrzeni publicznych

Siedziska reklamowe są wyjątkowo wdzięcznym tematem dla marketingu przestrzeni publicznych i niosą wymierne korzyści reklamowe dla firm. Pozwalają one wykiełkować nasionom świadomości marki, wykorzystując naturalną ludzką potrzebę odpoczynku. Taki bliski i jednocześnie na wskroś użyteczny kontakt z marką tworzy nowy sposób do budowania pozytywnych skojarzeń i relacji.

Jest wiele przykładów zrealizowanych z sukcesem akcji marketingowych z wykorzystaniem siedzisk w przestrzeniach publicznych. Jednym z ciekawszych pozostaje paryska akcja przeprowadzona przez IKEA. Szwedzka marka umieściła na przystankach autobusowych meble, dzięki czemu powstały wygodne miejsca do oczekiwania na transport. Taki bezpośredni i “wygodny” kontakt z marką pozwolił na zbudowanie kolejnych pozytywnych skojarzeń.

Innym przykładem znanym z wielu miast są ławeczki urządzone tak, by sprzyjały wykonywaniu zdjęć i dzieleniu się nimi w mediach społecznościowych. Przy takiej okazji w sieci pojawiają się # promujące dane miejsce.

Są zatem siedziska dzielone przez odpoczywających z wykonanymi z brązu postaciami historycznymi czy baśniowymi. Przy zamku w Cieszynie ustawiono z kolei intrygujący różowy tron. Ostatnio głośno było także o ławeczkach beskidzkich (ławeczka nawiązująca kształtem do bram wołoskich) czy patriotycznych (umieszczonych w konstrukcji w kształcie Polski). W wielu miejscowościach sposobem na promocję marki jest ufundowanie firmowej ławeczki z tabliczką.

 

Siedziska Reklamowe W Marketingu Przestrzni Publicznych Krzesło Cieszyn
Siedziska Reklamowe W Marketingu Przestrzeni Ławeczka Beskidzka

Korzyści reklamowe dla firm – sprawdzone sposoby również działają

Nie wszystkie działania muszą jednak hołdować ideom ambient marketingu. Prostym i skutecznym narzędziem marketingu pozostają brandowane siedziska wykorzystywane w ogródkach piwnych czy restauracyjnych, tworzenie sponsorowanych przez firmę stref relaksu – jak plaża z leżakami pośrodku placu lub rynku.

Ogromny wybór siedzisk eventowych znacznie ułatwia tymczasową aranżację przestrzeni publicznych. Drewniane leżaki, krzesła reżyserskie, dmuchane sofy, fotele czy w końcu oryginalne produkty z tworzywa to tylko niektóre z przykładów lekkich i praktycznych rozwiązań dla firm. Mogą się one pojawić w wielu miejscach jak np. pasaże centrów handlowych, hole kinowe, dworcowe, hale targowe czy muzealne. Odpowiednio przygotowane nadruki uczynią z nich eleganckie a czasem zaskakujące uzupełnienie przestrzeni, z której wspólnie korzystamy.

 

Siedziska Reklamowe W Marketingu Przestrzni Publicznych Fotel Pascal
Siedziska Reklamowe W Marketingu Przestrzni Publicznych Sofa Pascal

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies