pl
Strefa Relaksu W Firmie

Jak zaaranżować strefę relaksu w pracy?

Jak najwyższe wynagrodzenie to nie jedyna forma motywacji pracowników w dzisiejszych czasach. Coraz więcej z nich oczekuje od swych przełożonych zapewnienia im dostępu do miejsca, w którym mogliby zrelaksować się w czasie przerwy. W jaki sposób stworzyć taką strefę wypoczynkową? Zapraszamy do lektury!

/Blog/Jak zaaranżować strefę relaksu w pracy?

Jeszcze do niedawna wydzielone w biurach strefy relaksu kojarzyły się wyłącznie z międzynarodowymi korporacjami. Dziś ich potencjał zaczyna się dostrzegać także w naszym kraju – pracodawcy zdają sobie sprawę, jak duży wpływ na wydajność pracowników ma ich odpoczynek. Aranżacja strefy relaksu w miejscu pracy nie musi być trudna – wystarczy wydzielić specjalną przestrzeń i wykazać się odrobiną kreatywności. Więcej dowiesz się z poniższego artykułu.

Dlaczego warto dbać o relaks pracowników?

Po pierwsze ze względu na ich wydajność. Jak pokazują badania, najlepsze wyniki osiągamy pracując w ciągłym skupieniu przez 52 minuty, po których następuje 17-minutowy odpoczynek. Nie należy się więc obawiać, że strefa relaksu przyczyni się do rozleniwienia pracowników – wręcz przeciwnie – będzie ona miejscem do przysłowiowego naładowania akumulatorów. Co więcej, przebywanie w przestrzeni wolnej od służbowych obowiązków będzie sprzyjać integracji pracowników i szybszemu adaptowaniu się nowo zatrudnionych osób.

Strefa relaksu wymaga przemyślanej organizacji zwłaszcza dlatego, że czas spędzany w niej powinien być maksymalnie krótki, a zarazem maksymalnie efektywny. Czytaj dalej, a dowiesz się, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę.

Aranżacja strefy relaksu – wygoda przede wszystkim

Strefa relaksu to miejsce odpoczynku i spotkań ze współpracownikami. Aby jedno i drugie było możliwe, muszą się w niej znaleźć wygodne fotele, pufy, leżaki reklamowe, krzesła oraz stoliki cateringowe. Najlepiej, aby różniły się one od pozostałych mebli w biurze. Ich odrębność warto zaznaczyć za pomocą innego koloru czy oryginalnego kształtu siedzisk. Pozwoli to na stworzenie wyraźnego podziału między przestrzenią pracy a odpoczynku. Zaznaczymy, że na wszystkich meblach Inventini możesz dodatkowo umieścić nadruk, który podkreśli odrębny charakter miejsca. Strefę relaksu warto dodatkowo odgrodzić za pomocą ścianek działowych, co stworzy atmosferę prywatności i będzie sprzyjać inspirującym rozmowom. Dobrym pomysłem będzie także inwestycja w akcesoria i ozdoby, sprzyjające odpoczynkowi. Mogą to być fototapety z odprężającymi motywami związanymi z przyrodą, rośliny czy relaksująca muzyka płynąca z głośników.

 

Meble to nie wszystko!

Choć wygodne meble to absolutna podstawa każdej strefy relaksu, warto zadbać również o inne gadżety, które umilą przerwy pracownikom. Sporą popularnością cieszą się gry planszowe, a także nieco mniej tradycyjne konsole do gier. Dobrym pomysłem będzie też umieszczenie w strefie tarczy do rzutek albo stołu do gry w piłkarzyki lub ping ponga. Pamiętaj, że aktywny odpoczynek pozytywnie wpływa na nasz nastrój i przyczynia się do zacieśniania więzi między pracownikami. Nie zmienia to faktu, że warto pomyśleć także o pracownikach, którzy wolą relaksować się w ciszy i samotności i zapewnić im dostęp do książek czy czasopism – nie tylko tych branżowych! Opcji jest oczywiście znacznie więcej – w strefie relaksu może się znaleźć wszystko, co pozwoli na chwilę zapomnieć o nieubłaganie zbliżających się deadline’ach czy stresujących spotkaniach.

Strefa relaksu w biurze – to się opłaca!

Fakt, że kandydaci do pracy zwracają uwagę na wygląd firmy, do której aplikują, nie jest żadną tajemnicą. W końcu to pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy podczas rozmowy rekrutacyjnej. Jeżeli biuro sprawia wrażenie przyjaznego dla zatrudnionych tam osób, szansa, że kandydat będzie chciał podjąć w nim pracę, jest większa. Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że wypoczęci pracownicy to lepsi pracownicy. Chwilowe oderwanie się od obowiązków i zapomnienie o trudnościach sprawia, że po kilkunastu minutach wracamy do pracy ze zdwojoną siłą, co bezpośrednio przekłada się na wyniki osiągane przez firmę.

Jeśli podczas aranżacji strefy relaksu trafisz na jakiekolwiek wyzwania, zachęcamy do kontaktu. Chętnie udzielimy dodatkowych wskazówek i pomożemy w doborze mebli, dzięki którym każdego dnia z radością będziesz przychodzić do biura.

Zobacz także:

Opinie naszych klientów 

Taką ocenę ma nasza firma w Google

 

Opinie Ikona 08

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Zarządzaj plikami cookies