pl
Balon reklamowy z nadrukiem - Mirola

Balony z nadrukiem formą nowoczesnej reklamy

Jak często podkreślamy - reklama pneumatyczna robi wrażenie. Wśród tych nośników wyróżnia się zwłaszcza reklama na balonie. Co warto o niej wiedzieć?

/Blog/Balony z nadrukiem formą nowoczesnej reklamy

Reklama – balon oznacza wydarzenie

Na początek kilka słów o tym kiedy, reklama na balonie to dobry pomysł. Naszym zdaniem można wskazać na kilka takich sytuacji. Po pierwsze balon reklamowy z nadrukiem równa się event. Oczywiście można sobie łatwo wyobrazić wydarzenie bez balonu, lecz, kiedy pojawia się on w przestrzeni publicznej, skojarzenie jest bardzo proste. Będzie impreza! Ten nośnik jest po prostu idealny na wszelkiego rodzaju wydarzenia na świeżym powietrzu. Przyciąga wzrok, kojarzy się z latem i rozrywką, a więc bardzo pozytywnie. Co więcej, znaczna powierzchnia i wysokość zapewnia spektakularny efekt. Po drugie, balon reklamowy z nadrukiem może śmiało zastąpić szyld firmowy. Ustawiony przed firmą bardzo wyraźnie wskazuje, że tu właśnie ma swoją siedzibę konkretna marka. Może być to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy właściwy szyld z jakiegoś powodu nie jest wyraźnie widoczny z drogi. Wówczas odpowiednio ustawiony balon czy też balony pneumatyczne mogą z powodzeniem przejąć jego funkcję.

Przeczytaj także nasz wpis: Reklamowa strefa na lato

Rozmiary balonów

Balon to w przypadku reklamy pneumatycznej określenie umowne. Dmuchańce wentylatorowe można stosunkowo łatwo modyfikować, a więc i sam balon może mieć zróżnicowane kształty i rozmiary. Tradycyjny balon składa się z węższej podstawy i okrągłej czaszy. Zmienne proporcje między tymi elementami sprawiają, że balon może przybrać np. kształt kuli z podstawą lub żarówki. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by miał po prostu wygląd kuli, jajka albo piłki do rugby. Gdy chodzi o rozmiary balonów to mają one zwykle między 3 a 6 metrów wysokości oraz od 1,5 do 4 metrów średnicy. Obok takiego obiektu trudno przejść obojętnie 🙂

Balon Fan Corteva Niebieski

Balon reklamowy z nadrukiem

Zaokrąglone ściany czynią z balonu dość trudną, choć wyjątkowo dużą powierzchnię reklamową. Dlatego zwykle przekaz eksponowany na tym nośniku jest prosty, zwięzły, ale doskonale widoczny. Najlepiej do tego nadaje się środkowy pas czaszy oraz podstawa. Tu grafiki i napisy pozostają czytelne nawet z daleka. Znajdują się bowiem pod kątem prostym do ziemi. Nie zalecamy umieszczania ważnych komunikatów na szczycie lub u podstawy czaszy, gdyż mogą one zostać zniekształcone lub mało widoczne. W tych miejscach lepiej zastosować wzór lub po prostu kolor. Trzeba również pamiętać, że zaokrąglone kształty utrudniają przygotowanie grafiki tak, by “schodziła się na szwach”. Niejednokrotnie w przypadku skomplikowanych wzorów przygotowywany jest prototyp balonu w pomniejszeniu. Dzięki takim – nie ukrywamy czasochłonnym zabiegom – możliwe jest odpowiednie dopasowanie miejsc przecięcia napisów, zdjęć czy rysunków.

Balon Reklamowy z nadrukiem Balon Reklamowy Fan

Balony pneumatyczne – ważne fakty

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę kupując balon? Reklama wentylatorowa wymaga stałego podłączenia do prądu. Bez tego nośnik po prostu opadnie na ziemię. Będzie Ci zatem potrzebne zasilanie z sieci lub agregat. Jeśli z jakiegoś powodu nie masz do nich dostępu, wówczas polecamy reklamę pneumatyczną z linii Pascal. Balony są lekkie (w stosunku do swoich rozmiarów), a co za tym idzie również mobilne. Bez problemu przeniesiesz je w poręcznej torbie transportowej na wybrane miejsce. Pamiętaj jednak, że tego typu reklama wymaga bezwzględnie zamocowania do podłoża. Możesz to zrobić za pomocą odciągów i kotew, ale również – w przypadku twardego podłoża – obciążników. Jeśli zależy Ci na tym, by obciążniki nie rzucały się w oczy, możesz wstawić je do środka balonu. Interesuje się reklama pneumatyczna, dostosowana do Twoich potrzeb? Skontaktuj się z naszym handlowcem!

Zobacz także:

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Chciałbyś zobaczyć produkty na żywo?

Umów się na spotkanie prezentacyjne,
a my zaprezentujemy Ci naszą ofertę!

Zarządzaj plikami cookies