pl
Windery Reklamowe

Windery reklamowe – postaw na wyjątkową flagę

Winder reklamowy to doskonały przykład sprytnej i bezproblemowej promocji. Warto poznać go lepiej!

/Blog/Windery reklamowe – postaw na wyjątkową flagę

Reklama ma to do siebie, że zawsze jest sztuką kompromisu między tym, czego potrzebujesz, a tym, na co możesz sobie pozwolić. I niekoniecznie musi tu chodzić o pieniądze. W swojej działalności napotykasz przecież na różne ograniczenia: np. dostępna przestrzeń wystawowa, maksymalna pojemność bagażnika samochodu, waga produktu. Są sytuacje, gdy potrzebujesz lekkiego i prostego w montażu nośnika reklamowego, z którym dasz sobie radę samodzielnie. Mamy coś takiego dla Ciebie – flagi windery, a ten wpis jest właśnie o nich.  

Windery – charakterystyka

Windery reklamowe (inaczej flaga beach) to odmiana flagi, przeznaczona do okazjonalnego wykorzystania podczas różnego rodzaju akcji promocyjnych, prowadzonych zarówno wewnątrz, jak i poza siedzibą firmy, na świeżym powietrzu. Winder jest zdecydowanie mniejszy i lżejszy niż tradycyjne flagi z masztem stałym, dzięki czemu staje się łatwy w transporcie i magazynowaniu. Zwykle maszt flagi beach jest wykonany z aluminium i włókna szklanego, ale czasem spotyka się również lekkie maszty całe z aluminium. Istotą takiego masztu jest możliwość jego złożenia do niewielkich rozmiarów. Samo składanie zajmuje tylko chwilę.

W tym miejscu warto także poczynić pewną uwagę. Czasem pojęcie windera (beachfagi) stosuje się dla określenia wszystkich flag z lekkim masztem. Wówczas ta kategoria obejmuje różne kształty flagi: flagę-skrzydło, skrzydło z podcięciem czy flagę w kształcie łezki (drop). Natomiast w węższym rozumieniu winder oznacza flagę w kształcie skrzydła.

Reklamową funkcję pełni oczywiście tekstylny element flagi. To przezierny materiał poliestrowy (około 100 g/m2), który zostaje z jednej strony pokryty nadrukiem. Lekkość materiału sprawia, że kolor nadruku widoczny jest także z drugiej strony (tzw. przebicie). Im większe przebicie (wysoka jakość nadruku), tym windery reklamowe lepiej się prezentują z każdej strony.

Aby winder zyskał promocyjny charakter, wspomniany nadruk musi być odpowiednio przygotowany. Obecnie rzadko się zdarza, aby klient sam projektował grafikę na flagę. Jego rola ogranicza się zwykle do przekazania plików z logo firmy, zdjęciami czy wybranym key visualem. Standardem jest, że projekt graficzny tworzy wykonawca, a do dobrych praktyk należy, aby taki projekt był bezpłatny. Tak właśnie dzieje się w Inventini, gdzie profesjonalni graficy przygotują dla Ciebie nie tylko projekt, ale również wizualizację gotowego produktu.

Windery flagi są popularne ze względu na ich mobilność i szybkość rozkładania oraz niewysoką cenę.

Windery Reklamowe Tias
Winder Reklamowy Flaga Drop

Gdzie i kiedy postawić windery z nadrukiem?

Cechy windera sprawiają, że sprawdza się jako produkt eventowy, na targi, wystawy, konferencje czy inne spotkania branżowe, gdzie doskonale uzupełnienia całe systemy wystawiennicze. Jest on także często wykorzystywany podczas wydarzeń sportowych, w trakcie których tworzone są wzdłuż tras całe szpalery z lekkich flag.

Windery z nadrukiem, zwłaszcza te wysokie, świetnie spełnią również rolę tymczasowego szyldu, widocznego z daleka dla potencjalnych klientów. Możesz je ustawić przy swoim stanowisku. W Inventini proponujemy również inny ciekawy sposób mocowania. Jeśli posiadasz nasze namioty handlowe, to za pomocą dedykowanego uchwytu możesz przymocować flagę do nogi namiotu.

Z wielu flag możesz również zbudować rodzaj optycznego ogrodzenia, np. w celu wydzielania przestrzeni zajmowanej przez daną markę. To rozwiązanie bardzo efektowne, które dzięki nieustannemu ruchowi flag skupia na sobie uwagę, a firmowy event zyskuje na popularności. W niektórych sytuacjach flagi windery mogą także zastąpić banery reklamowe, ponieważ są mniej popularne, a klienci łatwiej je zauważają.

Windery z nadrukiem przydadzą się również, jeśli chcesz w efektowny sposób zbudować ścieżkę prowadzącą właśnie do Twojego stoiska, punktu informacji czy recepcji. Dają klientom wyraźny sygnał, że aby Cię znaleźć, muszą podążać wyznaczoną trasą. Taka reklama wizualna jest czasem wręcz konieczna, gdy z jakiegoś powodu Twoje stanowisko z znajduje się w mniej widocznym miejscu.

Windery Reklamowe Mniej Więcej
Winder Reklamowy Uchwyt Na Flagę

Windery – producent radzi

Jako doświadczony producent winderów wiemy, że flagi źle użytkowane mogą szybciej ulec zniszczeniu. Na co należy zatem zwrócić uwagę?

Każdy winder powinien zostać odpowiednio do swej wysokości umocowany, co zapobiega wywróceniu i zniszczeniu produktu. Maszty winderów są bardzo elastyczne, ale przy silniejszym wietrze mogą się po prostu złamać. Złóż je, gdy wieje wiatr powyżej 4 stopni w skali Beauforta. Kolejna rada od producenta winderów – flaga na maszcie nie powinna dotykać czy ocierać się o inne elementy (mur, słup, drzewo).

Dbaj o tekstylną część flagi. Pierz ją, gdy ulegnie zabrudzeniu (zalecenia dotyczące sposobu prania znajdziesz zawsze na metce pielęgnacyjnej przyszytej do flagi). Materiał najlepiej suszyć na rozłożonym maszcie, wówczas unikniesz konieczności prasowania. Jeśli zauważysz uszkodzenie materiału, zszyj je, gdyż podczas użytkowania nawet niewielka dziurka szybko się powiększy.

Flagi reklamowe przechowuj czyste i suche, najlepiej w torbie czy worku. Możesz w tym celu również zakupić specjalny pokrowiec, do którego zmieści się maszt i część tekstylna flagi. Taki pokrowiec ułatwi Ci też przeniesienie flagi na miejsce jej ustawienia.

Windery Reklamowe KRUS
Windery Reklamowe Obciązniki Piaskowe

Windery - najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje winder?

Na koszt windera składa się koszt zakupu masztu oraz przygotowania tekstylnej flagi (materiał, druk, krojenie, szycie, czasem również osobno koszt projektu). W zależności od rozmiaru, cena masztu waha się od kilkudziesięciu do stu kilkudziesięciu złotych. Jak to zwykle bywa, znaczną część kosztu flagi stanowi ten element, który jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb klienta czyli element tekstylny z nadrukiem firmowym. W efekcie gotowa flaga kosztuje od stu kilkudziesięciu złotych w górę (w zależności od rozmiaru).

Gdy liczy się szybka realizacja, w niektórych firmach doliczana jest opłata za wykonanie ekspresowe. W Inventini nie stosujemy takiego rozwiązania.

 

Jaka podstawa do windera?

Windery flagi są bardzo uniwersalną formą reklamy, gdyż można je wykorzystać przy wielu okazjach. Dzieje się tak ponieważ na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych sposobów mocowania. Na miękkim gruncie (ziemia) możesz zastosować wbijane stopy z rotatorem, dzięki któremu flaga swobodnie obraca się wokół swojej osi. Jeśli masz do czynienia z twardym podłożem (asfalt, żwir), to sięgnij po stosowne podstawy. Możesz wybrać podstawę stalową, albo składany stojak, ten drugi jednak, w przypadku stosowania na zewnątrz, wymaga dodatkowego obciążenia. W tej roli sprawdzi się np. obciążnik piaskowy czy koło wodne. W przypadku mocowania flag na śniegu dostępne są specjalne stopy – wkręty.

Polecamy

Zobacz także:

Opinie naszych klientów 

Taką ocenę ma nasza firma w Google

 

Opinie Ikona 08

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Zarządzaj plikami cookies