pl

12. edycja Festiwalu Mastercard OFF CAMERA

26 kwietnia rusza międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Jest to jedna z największych tego typu imprez. Wielkie nagrody czekają.

/Blog/12. edycja Festiwalu Mastercard OFF CAMERA

 

Jak na majówkę to tylko do Krakowa na Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA

Majówka w Krakowie, na którą przyjedzie publiczność z całego globu potrwa 10 dni. W tym czasie uczestnicy doznają czym jest kino niezależne, odważne zarówno treścią  jak i formalnie.  Na uczestników czekają fascynujące historie.

Najlepszą częścią festiwalu jest Konkurs Główny „Wytyczanie Drogi”, w którym dziesięć pierwszych lub drugich filmów z całego świata rywalizuje o Krakowską Nagrodę Filmową – sto tysięcy dolarów, przyznawaną przez międzynarodowe Jury. Impreza przyciąga najbardziej gorąca nazwiska ze świata filmu i serialu. Towarzyszy jej SerialCon, a także specjalna strefa wydarzeń branżowych Off Camera Pro Industry. Organizatorzy korzystają również z nowości technologicznych, takich jak rzeczywistość rozszerzona.

Istotnym elementem programu jest Konkurs Polskich Filmów Fabularnych, w których najlepsze rodzime produkcje ostatniego sezonu walczą o Nagrodę Kulczyk Foundation w wysokości trzystu tysięcy złotych. Co roku krakowscy widzowie mogą oglądać również filmy pogrupowane w specjalnych sekcjach tematycznych, podejmujące trudne, aktualne kulturowe i społeczne problemy; produkcje pochodzącego z konkretnych regionów geograficznych czy retrospektywy i pokazy filmów gości bieżącej edycji festiwalu.

Festiwal organizuje również szereg warsztatów, wykładów, dyskusji, związanych zarówno z pokazywanymi filmami i konkretnymi sekcjami, jak i branżowe spotkania. Wielu reżyserów prezentowanych podczas Mastercard OFF CAMERA filmów przyjeżdża do Krakowa, żeby spotkać się z widzami. Projekcje odbywają się w małych, studyjnych kina, nawiązując do tradycji dyskusyjnych klubów filmowych, obecnie nieco już zapomnianej.

W tym roku partnerem tytularnym Festiwalu jest Mastercard.

Autorem identyfikacji wizualnej i plakatu głównego Festiwalu Mastercard OFF CAMERA jest Tomek Kuczma (tomekkuczma.com)

Będziemy tam razem z wami, aby zadbać o wasz komfort. Do zobaczenia w Krakowie!

Zobacz także:

Opinie naszych klientów 

Taką ocenę ma nasza firma w Google

 

Opinie Ikona 08

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapytaj, co jeszcze mamy dla Ciebie!

Zarządzaj plikami cookies