Praktyczne wykorzystanie sof i kanap reklamowych

Sofa reklamowa lub kanapa reklamowa to bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie. W odróżnieniu od wielu tradycyjnych form promocji, ten rodzaj reklamy jest stosunkowo mało inwazyjny z punktu widzenia konsumenta. Osoby wypoczywające na wygodnej kanapie lub sofie automatycznie zyskują pozytywne skojarzenia z reklamowaną marką i produktem. Kanapa z nadrukiem to jednorazowa inwestycja, ponieważ raz ustawiona w odpowiednim punkcie będzie spełniać swoją funkcję przez wiele lat nie generując dodatkowych kosztów. Z tego względu sofa z nadrukiem to mebel, który spotkamy już nie tylko na eventach, wystawach czy targach. Coraz częściej staje się ona również elementem wystroju biur, zwłaszcza, że producenci sof i kanap reklamowych prześcigają w pomysłach na ciekawy i kreatywny design, który łatwo przypada do gustu klientom.

Sofa reklamowa lub kanapa reklamowa – klienci cenią design

Współcześni konsumenci są coraz bardziej wybredni i odporni na reklamy. Logotypy najbardziej znanych marek otaczają nas zewsząd, dlatego coraz częściej specjalistom od promocji zależy na tym, by komunikaty reklamowe przemycać w sposób dyskretny i budzący pozytywne skojarzenia. Z tego względu sofa reklamowa powinna spełniać dwa warunki – być wygoda i cechować się ciekawym designem. Na rynku znajdziemy więc kanapy reklamowe zaprojektowane w minimalistyczny, modny obecnie sposób, jak również przypominające po prostu przerośnięte poduszki. Sukces zależy w dużej mierze od umiejętności i kreatywności projektanta.

Sofa z nadrukiem – darmowa i nieinwazyjna metoda promocji

Sofa z nadrukiem w wielu branżach stanowi wygodną metodę promocji. W gastronomii umieszczona jednorazowo w wybranym lokalu będzie dostrzegana i używana przez konsumentów przez wiele lat. Warunkiem jest oczywiście konieczność dobrego wykonania kanapy z nadrukiem. Dlatego producenci tych mebli korzystają najczęściej z solidnych, wykonanych z dobrych tworzyw lub drewna stelaży, a także wytrzymałego, odpornego na obtarcia i przebarwienia obicia.
Dlaczego sofa lub kanapa z nadrukiem to praktyczne rozwiązanie? (nagłówek h2)
Kanapa reklamowa wykonana w elegancki sposób z efektownym nadrukiem i ciekawym designem spodoba się większości użytkownikom – zwłaszcza, gdy będzie również wygodna. Taka forma reklamy potrafi być bardziej skuteczna niż setki bannerów internetowych ginących w szumie reklamowym, a także materiały drukowane i drażniące odbiorców bilboardy na ulicach.

Gdzie przede wszystkim spotkamy sofy i kanapy reklamowe?

sofa reklamowa honor z nadrukiem

Sofa reklamowa to mebel, który najczęściej spotkamy w lokalach gastronomicznych – restauracjach, barach, pubach czy klubach. Od dawna reklamują się w ten sposób producenci napojów, alkoholu, przekąsek czy przypraw. Jednak kanapa reklamowa to również stały element stoisk wystawienniczych na konferencjach, targach i wielu innych eventach. Sofa z nadrukiem nie jest więc zarezerwowana wyłącznie dla branży gastronomicznej. Sofa reklamowa jest także od lat charakterystycznym elementem wszelkich punktów usługowych, w których klienci muszą niekiedy poczekać w kolejce. Wygodne kanapy zapewniają komfort między innymi w bankach, punktach obsługi klienta sieci telekomunikacyjnych, a także w całych galeriach handlowych.

Kanapa reklamowa jako alternatywa dla typowych mebli biurowych

Wiele wiodących firm szczególnie dąży do zadbania o komfort swoich pracowników, a także odwiedzających ich siedziby klientów. Dobra atmosfera w miejscu, w którym spędzamy najczęściej 8 godzin dziennie zależy między innymi od panującego wokół wystroju. Kanapa reklamowa odznaczająca się między innymi bardzo ciekawym, kolorowym i kreatywnym designem, a jednocześnie wygodą stanowi godną rozważenia alternatywę dla zwykłych mebli biurowych. Wystarczy spojrzeć jak wyglądają obecnie biura dynamicznych startupów, jak również zachodnich innowacyjnych gigantów, takich jak Google, Facebook i Microsoft.

Sofa reklamowa jako element zestawu

Rozważając zakup mebli eventowych warto mieć na uwadze, że sofa reklamowa prawdopodobnie nie będzie jedynym elementem wystroju. Tego rodzaju meble najczęściej tworzą więc zestawy. W lokalach gastronomicznych obok kanapy z nadrukiem znajdziemy również stoliki i parasole, w przypadku stoisk konferencyjnych całość zabudowy, a w biurze między innymi pufy, stoliki, czy gazetniki. Wszystkie elementy takiego zestawu powinny stanowić całość pod względem designu, by jeszcze lepiej zapaść w pamięć klientów – a więc odbiorców komunikatu reklamowego.

Kategoria Blog

Zobacz również:

Blog

3 porady, jak przygotować dobre stoisko eventowe

Jako doświadczy event manager czy przedsiębiorca wiesz, że targi branżowe i różnego rodzaju eventy to jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych kanałów zdobywania nowych klientów oraz świetny sposób utrzymania relacji z tymi już pozyskanymi. Zarówno wygląd

Czytaj więcej…

Blog

3 materiały reklamowe, które muszą znaleźć się w każdej strefie kibica

Piłkarskie emocje rozpoczęły się już na dobre. Najlepsi piłkarze świata grają na mundialu w Rosji o najważniejsze trofeum w piłkarskim świecie, a kibice dopingują ich w niemal każdym miejscu na ziemi. Fani piłki nożnej muszą

Czytaj więcej…

Blog

Jak w 3 krokach wykorzystać design thinking w pracy event managera?

Każdy event manager wie, że nie ma dwóch takich samych eventów. Można powtarzać pewne elementy czy strategie, ale sama realizacja zawsze będzie inna. Na tym też polega skuteczność marketingu eventowego – nie da się odpowiedzieć

Czytaj więcej…