Siedziska reklamowe – po co firmy w nie inwestują?

Inventini 9 Blog 9 Siedziska reklamowe – po co firmy w nie inwestują?

siedziska handlowe, reklamowe, wystawowe, z nadrukamiSiedziska reklamowe – po co firmy w nie inwestują?

W dobie olbrzymiej ilości komunikatów reklamowych, jakie oddziałują na otoczenie, warto zastanowić się nad niestandardowymi rozwiązaniami. W końcu zależy nam na przebiciu się do świadomości potencjalnych klientów i przyciągnięciu ich uwagi. Ważne zatem jest stosowanie takich rozwiązań marketingowych, które pozwolą nam wzmocnić przekaz marki.

Siedziska reklamowe

Jednym z rozwiązań, które zyskują na popularności, jest zastosowanie siedzisk reklamowych. Służą one dwóm celom – po pierwsze, nadrukowujemy na nich to, co chcemy przekazać naszym klientom oraz potencjalnym odbiorcom. Po drugie, stwarzamy miejsce odpoczynku dla grupy docelowej, które przynosząc ulgę, wytwarza pozytywne skojarzenie z marką.
Choć brzmi to banalnie, takie rozwiązanie wpływa na zakorzenienie świadomości istnienia marki wśród klientów. Siedziska reklamowe stają się kolejnym nośnikiem naszego marketingowego przekazu. Dodatkowo, znajdując się w wybranym przez nas otoczeniu, przykuwają uwagę odbiorcy.
Jest to więc kolejny element, który łączy się w spójną całość z działaniami marketingowymi, które podejmujemy w naszym sklepie, na naszym stoisku czy w firmie. Uzupełniając wnętrze o siedziska reklamowe, dajemy jasny sygnał, że chcemy z pełną świadomością promować naszą markę.

Siedziska wystawowe 

Warto również zastanowić się nad rozwiązaniami, które staną się flagowym elementem wystroju w najbardziej widocznym miejscu. Siedziska wystawowe idealnie się do tego nadają. Dowolność nadruku sprawia, że możemy na nich umieścić nasze logo, bądź na przykład nazwę kampanii, jaką zaplanowaliśmy na najbliższy czas.
Zastosowań jest wiele, cel jak zawsze ten sam – wyróżnić naszą markę poprzez kolejne działania marketingowe. Ważne jest przede wszystkim to, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń, jaką mamy do dyspozycji. Inwestując w ulotki czy długopisy z nadrukiem, warto postawić również na elementy wystroju wnętrz, które przyozdobimy wybranym przez nas wzorem.
Firmy coraz częściej decydują się na zastosowanie siedzisk z nadrukiem właśnie z tego powodu – pozwalają na przekazanie spójnego komunikatu oraz wykorzystanie całej, dostępnej przestrzeni reklamowej. Jest to połączenie funkcjonalności siedziska z działaniami marketingowymi, podejmowanymi na co dzień.

Siedziska handlowe

Również w naszych punktach stacjonarnych bardzo ważne jest, aby każdy z elementów podkreślał, że klient trafił właśnie do nas. W momencie, kiedy oznaczymy teren również siedziskami handlowymi, jasno zaznaczymy naszą obecność.
W dzisiejszych czasach każda z wielkich marek wykorzystuje tę metodę do zaznaczenia obecności w danej przestrzeni. Warto zatem również zastosować takie rozwiązania w innych, mniejszych biznesach. W końcu w każdej firmie chodzi o zdobywanie kolejnych klientów i zatrzymanie tych, którzy już z nami współpracują. Samo siedzisko handlowe pozwoli klientowi zakotwiczyć świadomość o istnieniu marki, oczywiście jeśli będzie nadrukowane naszymi hasłami.

Powierzchnia reklamowa

Kiedyś metody reklamowania marki czy kampanii długofalowych były zdecydowanie bardziej skąpe. Obecne nowe możliwości otwierają przed nami kolejne drogi do zaistnienia w świadomości potencjalnych klientów.
Siedziska z nadrukiem stają się zatem naszą dodatkową powierzchnią reklamową, która przyciąga uwagę klientów. I robią to nieraz nawet podświadomie. Użycie właściwych kolorów oraz odpowiedni design pozwalają na zwrócenie uwagi klienta, nawet jeśli ten nie zdaje sobie z tego sprawy.
Dzisiejsza technologia pozwala nam wykonać wysokiej jakości nadruk, niezależnie od stopnia jego skomplikowania. Dodatkowo możemy dopasować do projektu kolor materiału, który uzupełni wizję. Wysokiej jakości materiały z kolei sprawiają, że jest to trwała inwestycja, która posłuży nam przez dłuższy czas.
Siedziska handlowe stają się zatem wyśmienitym rozwiązaniem, niezależnie od powierzchni, na jakiej zamierzamy je postawić. Służą przyozdobieniu zarówno knajp, jak i stoisk czy sklepów. Pomogą nam uzupełnić cały przekaz reklamowy, jaki zaplanowaliśmy w danym otoczeniu. Podkreślą też spójność wizerunkową marki, co również podnosi jej wartość w oczach klientów.

Oceń ten wpis
Zarządzaj plikami cookies